KosovaLive360

Xhudistet e Kosovës, Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova kanë fituar medaljen e artë në Grand Prix Antalya të Turqisë.

Në kategorinë 52 dhe 57 kilogramë i mposhtën xhudistet nga Britania e Madhe, Chelsie Giles dhe koreanen, Jandi Kim.

Kurse medalje të argjendtë në Grand Prix -Antalya të Turqisë e fitoi Fjolla Kelmendi.

Të Rekomanduara