KosovaLive360

Sporti

image

e mërkurë, 6 Dhjetor, 2017

Presidenti Thaçi dekoroi kryetarin e KOK me medaljen presidenciale të meritave

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur sot në takim kryetarin e Komitetit Olimpik të Kosovës, Besim Hasanin. Presidenti Thaçi ka theksuar se Komiteti Olimpik i Kosovës bashkë me federatat dhe sportistët kanë shënuar suksese domethënëse për Kosovën, sidomos në arenën ndërkombëtare. “Ju përgëzoj për punën dhe kontributin që keni dhënë në zhvillimin

e premte, 1 Dhjetor, 2017

Haradinaj u bën thirrje komunave për subvencionimin e klubeve sportive

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ndan shqetësimin e Bordit Ekzekutiv të Komitetit Olimpik të Kosovës, se klubet sportive kanë vështirësi në funksionimin e tyre, ku shumë sosh janë në rrezik të shuarjes. Haradinaj i ka dhënë

e martë, 21 Nëntor, 2017

Gashi: Salla e vogël në Pallatin e Rinisë dhe Sportit, do të jetë e gatshme për lojë

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, ka vizituar sot Pallatin e Rinisë dhe Sportit në Prishtinë për të inspektuar investimet që po bën MKRS-ja në sallën e vogël. Investimet e reja për shtimin e numrit

e premte, 17 Nëntor, 2017

Ministri Gashi uron xhudistet Gjakova e Krasniqi për medaljet e arta në Grand Prix

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, uron xhudistet Nora Gjakova dhe Distria Krasniqi për medaljet e arta të fituara në Grand Prix që po mbahet në Hagë të Holandës nga sot deri më 19 nëntor.

e mërkurë, 15 Nëntor, 2017

Abrashi: Sportistët nuk do të kenë më nevojë të stërviten në komunat tjera

Kandidati për kryetar të Komunës së Prishtinës nga LDK, Arban Abrashi, gjatë një vizite në Klubin e Futbollit Prishtina, ka garantuar fuqizimin e sportit në kryeqytet dhe ka thënë se pas fitores më 19 nëntor, sportistët e

e martë, 14 Nëntor, 2017

Nevojat e sportistëve prizrenas në vëmendjen e MKRS-së

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, qëndroi për një vizitë në Prizren. Në kuadër të kësaj vizite ministri Gashi inspektoi punimet të cilat janë duke u zhvilluar në stadiumin e qytetit “Përparim Thaçi” në Prizren

Faqe 9 nga 1790 1 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 1,790