KosovaLive360

Sporti

image

e enjte, 21 Dhjetor, 2017

Turqia do të mbështesë Kosovën në ndërtimin e infrastrukturës sportive

Turqia do të mbështesë sportin e Kosovës, me theks të veçantë në infrastrukturë fizike. Kësisoj e premtoi ministrin e Kulturës, Rinisë dhe Sportit të Republikës së Kosovës, Kujtim Gashi homologu i tij, ministri i Sportit dhe Rinisë i Republikës së Turqisë, Osman Aşkın Bak, në takimin që është zhvilluar sot në Ankara. Ministri Gashi e

e premte, 15 Dhjetor, 2017

Licencohet Federata Kosovare e Biliardos

Edhe një federatë e re licencohet nga Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Ministri Kujtim Gashi i dorëzoi licencën për zhvillimin e veprimtarisë Federatës Kosovare të Biliardos deri në vitin 2020. Gashi gjatë takimit me kryetarin e

e hënë, 11 Dhjetor, 2017

Sheikh Ahmad al-Fahad al-Sabah: Kosova ka merituar të jetë anëtare e të gjitha organizatave sportive

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, priti në takim presidentin e Asociacionit të Komiteteve Olimpike Kombëtare, Sheikh Ahmad al-Fahad al-Sabah, i cili po qëndron në një vizitë në vendin tonë, me rastin e tre vjetorit

e hënë, 11 Dhjetor, 2017

Veseli: Kosova mund t’i japë shumë sportit ndërkombëtar

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur në një takim presidentin e Asociacionit të Komiteteve Olimpike Kombëtare, Sheikh Ahmad Al-Fahad Al-Sabah. Në takim u diskutua për arritjet ndërkombëtare që sporti i Kosovës ka

e hënë, 11 Dhjetor, 2017

ANOC ofron mbështetje për Komitetin Olimpik të Kosovës dhe për sportin

Kryeministri i Qeverisë së Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti sot në takim Presidentin e Asociacionit të Komiteteve Olimpike Kombëtare (ANOC), Sheikh Ahmad Al-Fahad Al-Sabah, me të cilin bisedoi për zhvillimin e sportit në Kosovë. Kryeministri Haradinaj me

e enjte, 7 Dhjetor, 2017

Gashi në Hungari, kërkon konkretizimin e marrëveshjes për ndërtimin e stadiumit kombëtar

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, po qëndron për një vizitë zyrtare në Budapest të Hungarisë, ku po zhvillon takime të shumta me përfaqësues të shtetit hungarez. Sot gjatë ditës ministri Gashi ka takuar sekretarin

Faqe 8 nga 1790 1 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 1,790