KosovaLive360

Sporti

image

e hënë, 12 Shkurt, 2018

Për 10-vjetorin e Pavarësisë, alpinistë nga Kosova do të ‘pushtojnë’ Kilimanxharon

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, ka pritur drejtuesit e Shoqatës Bjeshkatare-Alpiniste “Shkëmbi” të udhëhequr nga kryetari Mensur Gashi. Pesë anëtarë të kësaj shoqate, për nder të jubileut të 10-vjetorit të Pavarësisë së Republikës së Kosovës, më 17 shkurt 2018, synojnë të pushtojnë Majën e Kilimanxharos, në Tanzani të Afrikës, konkretisht “Uhuru Peak”

e hënë, 22 Janar, 2018

MKRS-ja investon 1,2 milionë euro në 12 fusha ndihmëse të futbollit

Në kuadër të investimeve kapitale në infrastrukturën fizike sportive në Kosovë, do të ndërtohen 12 fusha ndihmëse për klubet e Superligës në futbollin e Kosovës. Këto investime do të realizohen qytetet e Prishtinës, Prizrenit, Pejës, Mitrovicës, Gjilanit,

e premte, 19 Janar, 2018

Në Grand Prix në Tunizi, Distria Krasniqi e argjendtë

Xhudistja, Distria Krasniqi në Grand Prix në Tunizi ka fituar medaljen e argjendtë. Ajo  në finale humbi prej brazilianës, Jessica Pereira në kategorinë 52 kilogramë. Por pas humbjes në finale ajo e fitoi të argjendtën me meritë.

e premte, 19 Janar, 2018

E arta për Nora Gjakovën në Grand Prix të Tunizisë

Xhudistja, Nora Gjakova ka fituar medaljen e artë në Grand Prix të Tunizisë. Në kategorinë, 57 kilogramë ajo e mposhti xhudisten nga Koreja e Jugut, Youjeong Kwon. Në këtë turne edhe xhudistja tjetër kosovare, Distria Krasniqi fitoi

e enjte, 11 Janar, 2018

Gashi: Në maj stadiumi i Prishtinës do të jetë i gatshëm

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, ka vizituar Federatën e Futbollit të Kosovës, ku është pritur nga kryetari, Fadil Vokrri, ku ka parë kushtet dhe hapësirat ku punon FFK-ja. Gashi dhe Vokrri biseduan për zhvillimet

e martë, 26 Dhjetor, 2017

MKRS ndan 30 mijë € për Majlinda Kelmendin, Lojërat Olimpike 2020

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Komiteti Olimpik i Kosovës (KOK), Federata e Xhudos e Kosovës (FXHK) dhe xhudistja Majlinda Kelmendi kanë nënshkruar sot Memorandum Bashkëpunimi me qëllim të mbështetjes financiare për përgatitjen e sportistes përgjatë ciklit

Faqe 7 nga 1790 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 1,790