KosovaLive360

Sporti

image

e shtunë, 21 Prill, 2018

MKRS mbështet sportisten Donjeta Sadiku me mbi 12 mijë euro

Në kabinetin e ministrit të Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, është nënshkruar një memorandum bashkëpunimi me sportisten Donjeta Sadiku. Mbështetja financiare për sportisten Sadiku në vlerën prej 12 mijë e 300 euro, bëhet për shpenzimet e përgatitjes së sportistes për Kampionatin Botëror në Nju Delhi-Indi. Ministri Gashi tha se angazhimi i tij për të

e premte, 6 Prill, 2018

Xhudistet, Krasniqi dhe Gjakova fitojnë medaljen e artë

Xhudistet e Kosovës, Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova kanë fituar medaljen e artë në Grand Prix Antalya të Turqisë. Në kategorinë 52 dhe 57 kilogramë i mposhtën xhudistet nga Britania e Madhe, Chelsie Giles dhe koreanen, Jandi

e mërkurë, 4 Prill, 2018

Gashi: Po punojmë me përkushtim që stadiumi i Prishtinës të jetë i gatshëm në qershor

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, i shoqëruar nga kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri, dhe zyrtarë të UEFA-së, vizituan Stadiumin e Prishtinës për të parë nga afër ecurinë e zhvillimeve të

e mërkurë, 4 Prill, 2018

MKRS subvensionon pesë federata të sportit

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, po vazhdon me nënshkrimin e memorandumeve me federatat e sportit të Kosovës. Në vazhdën e mbështetjes financiare për sportin e vendit, ministri Kujtim Gashi ka nënshkruar sot memorandume bashkëpunimi me Federatën

e mërkurë, 4 Prill, 2018

Uta Ibrahimi, përsëri në Himalaje

Alpinistja Uta Ibrahimi, gruaja e parë shqiptare që ngjiti majën e Everestit vitin e kaluar, sot udhëton për Himalaje, në tentim për të ngjitur maja të tjera, në kuadër të projektit të saj madhorë për ngjitjen e

e martë, 3 Prill, 2018

MKRS nënshkruan memorandum bashkëpunimi me gjashtë federata tjera sportive

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, në kuadër të mbështetjes financiare për federatat e sportit ka nënshkruar sot memorandume bashkëpunimi edhe me gjashtë  federata tjera sportive. Federata e Gjimnastikës mbështetet financiarisht me 47 mijë e

Faqe 3 nga 1790 1 2 3 4 5 6 7 8 1,790