KosovaLive360

Sporti

image

e premte, 25 Maj, 2018

Sportistët shembull i përfaqësimit të Kosovës në vend dhe jashtë vendit, thotë Haradinaj

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur sot në takim përfaqësuesit e klubit të futbollit “Drita” të Gjilanit, e cila është shpallur kampione në superligën e Kosovës për këtë sezonë. Gjatë takimit Haradinaj i ka uruar përfaqësuesit e klubit të futbollit “Drita”, për suksesin e arritur, duke iu ofruar mbështetje në të ardhmen,

e hënë, 21 Maj, 2018

Gashi uron KF “Drita” e Gjilanit për fitoren e titullit të kampionit

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, uron klubin futbollistik “Drita” të Gjilanit për fitoren e titullit të kampionit në Superligën e Kosovës në futboll për sezonin 2017/18. “I uroj futbollistët, stafin drejtues dhe atë teknik

e hënë, 21 Maj, 2018

Haradinaj: Medina dhe notarë tjerë na bëjnë krenarë, do ta kenë përkrahjen e parezervë të Qeverisë

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti në takim presidentin e Komitetit Olimpik Botëror të Notit për Persona me Sindrom, Geoff Smedley, kryetarin e Klubit “Termopan” Lulzim Zhdrella, fituesen e medaljes së artë dhe argjend në

e martë, 15 Maj, 2018

MKRS: Zhvillimi i ndeshjes në stadiumin e Prishtinës, dëmton projektin dhe investimin

Pas kërkesës që ka parashtruar F.C. Prishtina dhe Komuna e Prishtinës për lejimin e zhvillimit të ndeshjes mes Prishtinës dhe klubit të futbollit Drita nga Gjilani, përfaqësues të MKRS-së, Komunës së Prishtinës, Federatës së Futbollit të Kosovës,

e enjte, 10 Maj, 2018

MKRS: Majlinda Kelmendit, mbështetje financiare në vlerë prej 12 mijë €

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, ka nënshkruar memorandum bashkëpunimi me xhudisten Majlinda Kelmendi, për mbështetje financiare të sportistes në vlerë prej 12 mijë euro. Qëllimi i mbështetjes financiare të xhudistes Kelmendi bëhet për realizimin

e mërkurë, 9 Maj, 2018

Haradinaj reagon për kthimin e karateistëve kosovarë nga autoritetet serbe, Merdare

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka reaguar për kthimin e karateistëve kosovarë nga autoritetet serbe në Merdare. Ai ka thënë se këtë akt ndalese të shtetit serb, të dytin më radhë, brenda një kohe të shkurtë, e

Faqe 1 nga 1790 1 2 3 4 5 6 1,790