KosovaLive360

Lajme

image

e premte, 18 Maj, 2018

KDI: Të ndërmerren masa ndaj deputetëve të cilët denigrojnë punën e Kuvendit

Instituti Demokratik i Kosovës (KDI), shpreh shqetësimin dhe indinjatën e thellë lidhur me veprimet e fundit joparlamentare të shfaqura në Kuvendin e Republikës së Kosovë, gjegjësisht konfrontimet verbale e madje edhe fizike mes deputetëve Xhavit Haliti dhe Arben Gashi. Është e papranueshme që deputetët e Kuvendit të fyejnë njëri tjetrin dhe të përleshen fizikisht. Për

e premte, 18 Maj, 2018

Presidenti Thaçi: Samiti i Sofjes konfirmoi perspektivën evropiane për tërë Ballkanin Perëndimor

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, pas kthimit nga Bullgaria ka thënë se në Samitin e Sofjes është konfirmuar perspektiva evropiane e tërë Ballkanit Perëndimor. Presidenti Thaçi ka thënë se samiti në diskutimet konkrete ka qenë

e premte, 18 Maj, 2018

Thaçi dekreton themelimin e ambasadave në Katari, Poloni dhe Portugali

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka nënshkruar dekretet për themelimin e misioneve diplomatike të Kosovës në nivel të ambasadave në shtetin e Katarit, në Republikën e Polonisë dhe në Republikën e Portugalisë. Presidenti i Republikës

e premte, 18 Maj, 2018

Pietro Spera, Avokat i Popullit i Dhomave të Specializuara të Kosovës

Pietro Spera me shtetësi italiane, u emërua Avokat i Popullit i Dhomave të Specializuara dhe Zyrës së Prokurorit të Specializuar. Spera ka thuajse 30 vjet përvojë pune ligjore si gjykatës, veçanërisht për mbrojtjen e të drejtave në

e premte, 18 Maj, 2018

Edhe 7 lokale të lojërave të fatit të mbyllura nga ATK

Departamenti i Lojërave të Fatit në bazë të informatave të pranuara nga ana e qytetarëve përmes linjës online 0800 80 800 ka ndërmarr një aksion në komunën e Gjakovës, Therandës dhe të Prizrenit, nën dyshimin se organizoheshin

e premte, 18 Maj, 2018

MPJ e shqetësuar për ndalimin e dy pjesëtarëve serb të FSK nga autoritetet e Beogradit

Ministria e Punëve të Jashtme ka marrë informacion se me datën 17 maj 2018, dy pjesëtarë të FSK-së nga komuniteti serb i Republikës së Kosovës janë ndaluar nga autoritetet e sigurisë të Serbisë pas kalimit të pikës

Faqe 6 nga 4624 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 4,624