KosovaLive360

Lajme

image

e martë, 22 Maj, 2018

Presidenti Thaçi pjesëmarrës në Forumin e Sigurisë në Mal të Zi

Me ftesë të Këshillit Atlantik dhe qeverisë malazeze, presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka udhëtuar për në Mal të Zi, ku do të marrë pjesë në Forumin e Sigurisë „То be Secure” (2BS), që mbahet në Budvë. Presidenti Thaçi bashkë me presidentin e Malit të Zi, Milo Djukanovic, do të jenë ndër folësit

e hënë, 21 Maj, 2018

Hoxha: Të zbatohen me prioritet reformat në kuadër të MSA-së

Në mbledhjen e Qeverisë, ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, ka parashtruar për miratim Projektligjin për Ratifikimin e Marrëveshjes Bilaterale ndërmjet Republikës së Kosovës dhe Dukatit të Madh të Luksemburgut në kuadër të Projektit të Bashkëpunimit Zhvillimor,

e hënë, 21 Maj, 2018

Haradinaj: Medina dhe notarë tjerë na bëjnë krenarë, do ta kenë përkrahjen e parezervë të Qeverisë

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti në takim presidentin e Komitetit Olimpik Botëror të Notit për Persona me Sindrom, Geoff Smedley, kryetarin e Klubit “Termopan” Lulzim Zhdrella, fituesen e medaljes së artë dhe argjend në

e hënë, 21 Maj, 2018

Qeveria: Haradinaj kërkon lirimin e segmentit Kaçanik – Hani i Elezit

Në mbledhjen e sotme të Qeverisë së Republikës së Kosovës, kryeministri Ramush Haradinaj, ka kërkuar angazhim dhe seriozitet nga anëtarët e kabinetit qeveritar që kanë obligime për përgatitjen e shpalljes së Zonës së lirë ekonomike amerikane, në

e shtunë, 19 Maj, 2018

Pacolli uron Paraguajin për 207 vjetorin e Pavarësisë, bën thirrje për rishqyrtimin e njohjes

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka uruar përfaqësuesit e Institucioneve dhe popullin e Paraguajit, përderisa ata shënojnë 207 vjetorin e Pavarësisë. “Në emër të Presidentit, Qeverisë dhe popullit të Republikës së

e shtunë, 19 Maj, 2018

Haradinaj: Investimet e diasporës ndikojnë drejtpërdrejtë në zhvillimin ekonomik të vendit

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj është takuar me ndërmarrësin, Avdi Tafilaj. Haradinaj me këtë rast ka shprehur kënaqësinë që bashkatdhetarët janë duke shprehur interesimin e tyre për të investuar në Kosovë, duke thënë se do ta kenë mbështetjen

Faqe 5 nga 4624 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 4,624