KosovaLive360

Lajme

image

e martë, 22 Maj, 2018

Arbëreshët janë një vlerë e ruajtur e jona që duhet ta çmojmë, thotë Haradinaj

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, gjatë vizitës në Itali, zhvilloi një takim të veçantë me përfaqësuesit e arbëreshëve të këtushëm, me ç ‘rast vlerësoi lartë angazhimet e tyre të pareshtura për të ruajtur dhe kultivuar identitetin kombëtar shqiptar. Kryeministri Haradinaj tha se arbëreshët e Italisë kanë qenë gjithnjë burim frymëzimi dhe fuqie për

e martë, 22 Maj, 2018

Haradinaj: Njohja e shtetësisë së Kosovës nga Vatikani, hap i nevojshëm

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, po qëndron për vizitë zyrtare në Vatikan, ku sot është pritur në takim nga sekretari i shtetit të Vatikanit, kardinali Pietro Parolin. Të arriturat e vendit në aspektin politik dhe

e martë, 22 Maj, 2018

OSBE ofron mbështetje për zyrën e koordinatorit nacional kundër dhunës në familje

Zëvendësministri i Drejtësisë, njëherit koordinatori nacional kundër dhunës në familje, Naim Qelaj ka pritur sot në takim ambasadorin e OSBE në Kosovë, Jan Braathu. Gjatë këtij takimi zëvendësministri Qelaj fillimisht falënderoi Ambasadorin Braathu për bashkëpunimin e deritanishëm

e martë, 22 Maj, 2018

Presidenti Thaçi: Është koha për anëtarësimin e tërë Ballkanit Perëndimor në BE

Me ftesë të Këshillit Atlantik dhe qeverisë malazeze, Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka marrë pjesë në Forumin e Sigurisë „То be Secure” (2BS). Thaçi fillimisht ka uruar homologun e tij malazez, Milo Djukanovic,

e martë, 22 Maj, 2018

Pacolli vlerëson lartë rolin e Çekisë për Kosovën

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka pritur në takim një delegacion nga Republika e Çekisë, të kryesuar nga zëvendësministri i ri dhe drejtor i Departamentit të Evropës Jugore dhe Juglindore të

e martë, 22 Maj, 2018

Në krye të Gjykatës Kushtetuese kryetarja aktuale, Rama-Hajrizi

Në seancën administrative në përputhje me Nenin 114, pika 5, të Kushtetutës së Republikës së Kosovës, gjyqtarët e Gjykatës Kushtetuese të Kosovës kanë votuar kryetaren aktuale të Gjykatës, Arta Rama-Hajrizi, për një mandat të dytë në krye

Faqe 4 nga 4624 1 2 3 4 5 6 7 8 9 4,624