KosovaLive360

Lajme

image

e premte, 25 Maj, 2018

BSPK shpreh keqardhje për vdekjen e punëtorit, thirrje Qeverisë për siguri në punë

Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës përmes kësaj komunikate shprehë shqetësimin e thellë lidhur me ngjarjen e sotme ku në vendin e punës humbi jetën një punëtor. Derisa aksidentet në vendet e punës veç po rriten, BSPK-ja shpreh indinjatë të thellë për jo gatishmërinë e Qeverisë për të reflektuar sa i përket mbrojtjes së

e enjte, 24 Maj, 2018

Thaçi: Me presidentin Rugova e bindëm botën për të drejtën tonë për liri dhe shtet

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaci, ka marrë pjesë në hapjen e ekspozitës për kontributin e presidentit, Ibrahim Rugova në shtetformimin e Kosovës, të organizuar nga Muzeu i Kosovës. Thaçi ka thënë se kushdo që do

e enjte, 24 Maj, 2018

Haradinaj bëri homazhe në Gllogjan dhe Kodrali të Deçanit

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, bëri homazhe në Gllogjan dhe Kodrali të Deçanit, me rastin e shënimit të 24 Majit, Ditës së Batalionit Gardist dhe rënies së Dëshmorëve të Kombit, të Batalionit Gardist “Shkelzen Haradinaj” të Zonës

e enjte, 24 Maj, 2018

Hoxha: Gjermania është krah i fuqishëm i procesit integrues të Kosovës

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, priti në takim, deputetin e Bundestagut gjerman, Manuel Sarrazin me bashkëpunëtorë dhe me këtë rast, diskutoi për të arriturat dhe sfidat e procesit integrues, me theks të veçantë, zbatimi i MSA-së,

e enjte, 24 Maj, 2018

Thaçi-Papadopoulou, misioni i EULEX-it në Kosovë përfundon këtë vit

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka pritur shefen e Misionit të Bashkimit Evropian për Sundimin e Ligjit në Kosovë (EULEX), Alexandra Papadopoulou. Thaçi dhe Papadopoulou kanë konstatuar se është finalizuar teksti i letërkëmbimit ndërmjet Kosovës

e mërkurë, 23 Maj, 2018

Haradinaj takon Papa Françeskun, marrëdhënie të përhershme dhe strategjike me Vatikanin

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, gjatë vizitës dyditore në Vatikan, është pritur në Audiencën e Mbyllur nga Ati i Shenjtë, Papa Françesku. Gjatë takimit, kryeministri Haradinaj e njoftoi Atin e Shenjtë për zhvillimet politike në Kosovë,

Faqe 3 nga 4624 1 2 3 4 5 6 7 8 4,624