KosovaLive360

Lajme

image

e premte, 25 Maj, 2018

AUV do të fillon menaxhimin dhe kontrollin e qenve endacak

Agjencia e Ushqimit dhe Veterinarisë njofton të gjithë qytetarët e Republikës se Kosovës, se nga 26 maj do ta fillojë projektin ’’Menaxhimi dhe kontrolli i qenve endacak’’. Ky projekt është i financuar nga Qeveria e Kosovës dhe do të zgjasë deri në fund të vitit 2018. Në projekt janë të përfshira të gjitha komunat në

e premte, 25 Maj, 2018

Haradinaj: Me njohjen e Kosovës fitohet paqe e mirëfilltë për të gjithë dhe e qëndrueshme në Ballkan

Ramush Haradinaj kryeministri i Republikës së Kosovës, ka mbajtur konferencë për gazetarë, pas vizitës në Selinë e Shenjtë, takimit me Papa Françeskun dhe Kardinalin, Pietro Parolin, që është edhe sekretar në hierarkinë e shtetit dhe kryeministër në

e premte, 25 Maj, 2018

Kosova hap Konsullatën e Nderit në Nessebar-Burgas

Në kuadër të shtrirjes së përfaqësimit diplomatik, Republika e Kosovës, për herë të parë që nga hapja e misionit diplomatik të Kosovës në Republikën e Bullgarisë, ka përuruar Konsullatën e Nderit në qytetin antik të Nessebar në

e premte, 25 Maj, 2018

Pacolli: Imazhet e Kosovës mes projekteve më brilante të studiove të dëshmuara arkitekturore

Në kohën kur turistë të shumtë, profesionistë e artdashës nga e gjithë bota po marrin pjesë në Bienalen e Artikekturës në Venecia, Republika e Kosovës është prezantuar për herë të parë edhe me ekspozitën “Urbanizmi i ri

e premte, 25 Maj, 2018

Sportistët shembull i përfaqësimit të Kosovës në vend dhe jashtë vendit, thotë Haradinaj

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur sot në takim përfaqësuesit e klubit të futbollit “Drita” të Gjilanit, e cila është shpallur kampione në superligën e Kosovës për këtë sezonë. Gjatë takimit Haradinaj i ka

e premte, 25 Maj, 2018

Haradinaj: Shërbimi emergjent në vend do ta ketë mbështetjen e Qeverisë

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur në takim një delegacion mjekësh nga Turqia, të kryesuar nga Dr. Esen Uysal, kordinatore e Qendrës Ndërkombëtare të Trajtimit të Emergjencave dhe Fatkeqësive në Izmir të Turqisë. Bashkëpunimi

Faqe 2 nga 4624 1 2 3 4 5 6 7 4,624