KosovaLive360

Lajme

image

e hënë, 28 Maj, 2018

Veseli: Kosova dhe Kroacia do ta thellojnë partneritetin në të gjitha fushat

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, priti në takim Grupin e Miqësisë Kosovë – Kroaci të Parlamentit kroat, i cili po qëndron për vizitë në vendin tonë. Në takim i bisedua për zhvillimet aktuale politike në vendin tonë, për marrëdhëniet midis dy vendeve mike dhe parlamenteve respektive. Kryeparlamentari Veseli çmoi lart bashkëpunimin

e dielë, 27 Maj, 2018

Pacolli: Mirëpres përfaqësimin diplomatik të Kosovës në Chad dhe Liberi

Zëvendëskryeministri dhe ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli, ka mirëpritur zgjerimin e përfaqësimit diplomatik të Republikës së Kosovës në kontinentin afrikan, me akreditimin jo-rezident të ambasadorit të Republikës së Kosovës nga Senegali në këto dy shtete. “Kosova sot

e shtunë, 26 Maj, 2018

Marocco: Vëmendja amerikane do të vazhdojë të jetë e fokusuar rreth Ballkanit dhe Kosovës

Kryeministri i Republikës së Kosovës Ramush Haradinaj gjatë qëndrimit në Tiranë, ku po merr pjesë në takimin e 15-të të Evropës Juglindore, bashkë me kryetarin e Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar një takim pune me

e shtunë, 26 Maj, 2018

Veseli: Kosova, partner i besuar në koalicionin global kundër terrorizmit

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, sot, në tryezën për ekstremizmin e dhunshëm dhe kthimin e luftëtarëve të huaj, që po mbahet në Tiranë, në kudër të Lutjeve të Mëngjesit, ka thënë se Kosova

e shtunë, 26 Maj, 2018

Haradinaj: Zoti na ka bekuar, kombin tim, shtetin tonë më të ri, me lidhjen e posaçme me ShBA

Në kuadër të Takimit të Evropës Juglindore “Love Your Neighbor”, kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, mori pjesë në “Lutjet e Mëngjesit”, i cili po mbahet në Tiranë dhe është organizuar nga Kuvendi i Republikës së

e premte, 25 Maj, 2018

Veseli: Kosova dhe Shqipëria po ecin sigurt drejt BE-së

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka filluar vizitën e tij në Shqipëri me takimin me presidentin e Republikës, Ilir Meta. Kryeparlamentari Veseli dhe presidenti Meta diskutuan gjerësisht për marrëdhëniet midis dy shteteve, tashmë

Faqe 1 nga 4624 1 2 3 4 5 6 4,624