KosovaLive360

Kryesore

image

e dielë, 6 Maj, 2018

Kosova konfirmon votën pro për në Interpol dhe hap pista për njohje të reja

Ministeriali i 45- të i Konferencës së vendeve islamike ishte një ditë pune intensive për delegacionin e Kosovës udhëhequr nga numri dy i Qeverisë dhe Ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli. Në një aktivitet  të Organizatës Ndërkombëtare, e dyta në botë për numrin e madh të vendeve pas OKB-së, ishin të pranishëm mbi 80 delegacione, duke përfshirë atyre

e shtunë, 5 Maj, 2018

Kryeministri Haradinaj vizitoi të lënduarit në Spitalin Rajonal të Pejës

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, i shoqëruar nga ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj dhe zëvendësministri i Shëndetësisë, Ali Berisha, vizitoi në orët e mbrëmjes Spitalin Rajonal të Pejës ku po trajtohen të lënduarit nga aksidenti me autobus në

e shtunë, 5 Maj, 2018

Policia: Aksident trafiku në fshatin Jabllanicë e vogël, lëndohen 31 persona

Rreth orës 13:40 në rrugën Istog -Pejë, gjegjësisht në fshatin Jabllanicë e vogël ne vendin e quajtur ”Dydesh”, ka ndodhur aksident trafiku ku të lënduar janë tridhjetë e një (31) persona. Në këtë aksident ishte i përfshirë

e premte, 4 Maj, 2018

Thaçi dekretoi ligjin për ratifikimin e marrëveshjes për kufirin shtetëror, Kosovë-Mali i Zi

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, duke u bazuar në kompetencat e tij kushtetuese dhe ligjore ka dekretuar shpalljen e Ligjit për Ratifikimin e Marrëveshjes për Kufirin Shtetëror në mes të Republikës së Kosovës dhe Malit

e premte, 4 Maj, 2018

Hoxha: Integrimi evropian prioriteti ynë kryesor

Në shënimin e 10 vjetorit të marrëdhënieve diplomatike Gjermani-Kosovë, nën moton Demokracia më e re evropiane: Pavarësia, Pluralizmi Integrimi, ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, theksoi se “Kosova duhet të fokusohet në fuqizimin e sundimit të ligjit,

e premte, 4 Maj, 2018

Haradinaj: Është koha që Gjermania të bëhet investitori më i madh në vend

Republika e Kosovës në nisjen e vet si shtet ka pasur menjëherë partneritetin, miqësinë, përkrahjen e Republikës Federale të Gjermanisë. Ky partneritet ka ekzistuar edhe më herët, por pas shpalljes së pavarësisë është konfirmuar me njohjen dhe

Faqe 9 nga 958 1 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 958