KosovaLive360

Kryesore

image

e martë, 8 Maj, 2018

Haradinaj: Të rinjtë e Kosovës duhet të dinë që ne do t’i takojmë familjes së madhe evropiane

Ministria e Integrimit Evropian për shënim të Ditës së Evropës, 9 Majit, ka organizuar bashkëbisedim me të rinjtë me temën “Ardhmëri-Zhvillim-Perspektivë”, “Çka nënkupton integrimi evropian për të rinjtë e Kosovës”. Në këtë bashkëbisedim me të rinjtë morën pjesë edhe zyrtarë shtetërorë. “Të rinjtë e Kosovës duhet të dinë që ne do t’i takojmë familjes së

e martë, 8 Maj, 2018

Policia: Fillon implementimi i planit operativ, kontroll i shtuar në trafik

Mbështetur në vlerësimet  e fundit analitike që i janë bërë situatës së sigurisë në trafik, nga Njësiti Rajonal i Komunikacionit Rrugor (NJRKRR), janë ngritur shqetësimet lidhur me numrin aktual të aksidenteve. Ndërlidhur me këtë ata kanë paraparë

e hënë, 7 Maj, 2018

MFSK: Gjendet edhe trupi i pajetë i policit Trena

Njësitë e kërkim shpëtimit të FSK-së, Policisë së Kosovës dhe AME-së (Agjencisë së Kosovës për Emergjenca) sot në orën 16: 50,  në kilometrin e 6-të (në hyrje të Hanit të Elezit)  nga vendi i aksidentit në lumin Lepenc, kanë gjetur

e hënë, 7 Maj, 2018

Dita e Evropës, filloi në Mitrovicë, në takimin e ministres Hoxha me studentë

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, me rastin e shënimit të Ditës së Evropës, ka bashkëbiseduar me studentët e universitetit në Mitrovicë, “Isa Boletini”, ku ka diskutuar për rëndësinë e kësaj dite dhe synimet integruese të Kosovës.

e dielë, 6 Maj, 2018

Presidenti Thaçi: Luan Haradinaj është personifikim i çlirimit, lirisë dhe pavarësisë

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka marrë pjesë sot në Akademinë Përkujtimore me rastin e 21 vjetorit të rënies së dëshmorit Luan Haradinaj, e cila u organizua nga Shoqatat e Luftës së UÇK-së. Thaçi ka

e dielë, 6 Maj, 2018

Përkujtohet profesori, akademiku e veprimtari, Fehmi Agani

Përkujtohet profesori, veprimtari, ish nënkryetari shumëvjeçar i LDK-së dhe Deputeti i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Akademik Fehmi Agani. Kryesia e Lidhjes Demokratike të  Kosovës së bashku me familjarët e profesorit të ndjerë Fehmi Agani, kanë  bërë sot homazhe

Faqe 8 nga 958 1 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 958