KosovaLive360

Kryesore

image

e enjte, 10 Maj, 2018

MKRS: Majlinda Kelmendit, mbështetje financiare në vlerë prej 12 mijë €

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, ka nënshkruar memorandum bashkëpunimi me xhudisten Majlinda Kelmendi, për mbështetje financiare të sportistes në vlerë prej 12 mijë euro. Qëllimi i mbështetjes financiare të xhudistes Kelmendi bëhet për realizimin e objektivave dhe synimeve për vitin 2018 duke bazuar në politikat programore të sportit për avancimin e sportit

e mërkurë, 9 Maj, 2018

Hoxha: Të punojmë që të jemi sa më afër vlerave evropiane

Pas përmbylljes së aktiviteteve treditore, kushtuar Ditës së Evropës, ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha ka theksuar se secili nga ne, duhet të angazhohemi që vitin e ardhshëm kur shënojmë Ditën e Evropës, vendi ynë, Kosova, të

e mërkurë, 9 Maj, 2018

Haradinaj reagon për kthimin e karateistëve kosovarë nga autoritetet serbe, Merdare

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka reaguar për kthimin e karateistëve kosovarë nga autoritetet serbe në Merdare. Ai ka thënë se këtë akt ndalese të shtetit serb, të dytin më radhë, brenda një kohe të shkurtë, e

e mërkurë, 9 Maj, 2018

Hapet Pavijoni i Kosovës në Festivalin e Kanës

Për të shtatën vit me radhë Qendra Kinematografike e Kosovës vazhdon prezencën në festivalin e Kanës me pavijon në tregun më të madh të filmit në botë ‘Marche Du Film’. Dje ka filluar edicioni 71 i Festivalit

e martë, 8 Maj, 2018

Presidenti Thaçi: Fati dhe historia jonë janë brenda familjes evropiane

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, në ditën e parë të vizitës zyrtare në Berlin, ka mbajtur një ligjëratë në Këshillin Gjerman për Marrëdhënie Ndërkombëtare. ​ Para shumë përfaqësuesve shtetëror në Gjermani, para shumë diplomatëve dhe përfaqësuesve

e martë, 8 Maj, 2018

BERZH ndan Kosovës 100 mil. € për infrastrukturë lokale dhe mjedis

Delegacioni i Kosovës, i kryesuar nga ministri i Financave Bedri Hamza është duke marrë pjesë në takimet vjetore të organizuara nga Banka Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZH) të cilat po mbahen në Aman të Jordanisë. Gjatë

Faqe 7 nga 958 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 958