KosovaLive360

Kryesore

image

e shtunë, 12 Maj, 2018

Delawie: Kosova nuk ka mik më të mirë se sa SHBA-të

Falënderimi i kryeministrit Ramush Haradinaj në fjalën e tij drejtuar delegacionit nga Iowa, i cili qëndroi për vizitë në Kosovë, me qëllim të thellimit të bashkëpunimit në shumë fusha mes Kosovës dhe shtetit të Iowas, “Sot na ka bërë bashkë një rast i veçantë, nderi për njerëzit e Iowas, miqtë e Iowas, që ishin me ne

e shtunë, 12 Maj, 2018

Haradinaj: Mbështetja e miqve ndërkombëtar e domosdoshme për liberalizmin e vizave

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti në takim ish-ministrin e Mbrojtjes të Austrisë dhe ish- europarlamentarin, Dr. Friedhelm Frischenschlager. Në takim u bisedua për zhvillimet fundit politike në Kosovë dhe për perspektivën e saj evropiane

e premte, 11 Maj, 2018

KDI: Jam kundër ndarjes së shtetit të Kosovës, thotë Jovanović

Instituti Demokratik i Kosovës (KDI), ka mbajtur tryezën “Cila është e ardhmja e marrëdhënieve Kosovë-Serbi”, pjesë e së cilës ishte Enver Hoxhaj, zëvendëskryeministër i Kosovës dhe Čedomir Jovanović, kryetar i Partisë Liberal demokratike (LDP) të Serbisë, të

e premte, 11 Maj, 2018

Haradinaj: Të gjithë duhet të punojmë që Trepça të ringjallet, të kthehet në misionin e saj

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, është takuar me anëtarët e Bordit Mbikëqyrës të “Trepça, Sh. A.”, të kryesuar nga Ardian Syla. Duke theksuar rëndësinë e madhe që ka Trepça në zhvillimin ekonomik të Kosovës, kryeministri

e enjte, 10 Maj, 2018

Hapet Ambasada e Kosovës në Emiratet e Bashkuara Arabe

Me anë të një ceremonie zyrtare dhe me praninë edhe të përfaqësuesve nga shteti pritës, është bërë hapja zyrtare e Ambasadës së Republikës së Kosovës në kryeqytetin e Emirateve të Bashkuara Arabe, Abu Dhabi. Hapja zyrtare u

e enjte, 10 Maj, 2018

Haradinaj: Kosova është gati për liberalizimin e vizave, presim mbështetjen e Parlamentit Evropian

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti zëvendës presidentin e Parlamentit Evropian, Reiner Wieland, ambasadorin Christian Heldt dhe shefin e zyrës së “Konrad Adenauer” në Kosovë, Johanes Rey. “Kosova është e përkushtuar në rrugën e saj

Faqe 6 nga 958 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 958