KosovaLive360

Kryesore

image

e martë, 15 Maj, 2018

Haradinaj: Përjetë mirënjohës për ndihmën e gjeneralit amerikan, Wesley Clark

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, gjatë takimit me ish- komandantit suprem të Forcave Aleate të NATO-s në Evropë, gjeneralin Wesley Clark, i cili po qëndron për vizitë në Kosovë, ka thënë se Kosova dhe populli i saj do t’i jetë përjetë mirënjohës dhe asnjëherë nuk do ta harrojë ndihmën e gjeneralit amerikan, Wesley

e martë, 15 Maj, 2018

Gjermania dhuron Kosovës grant në vlerë 5 mil. € për menaxhimin e mbeturinave

Qeveria e Kosovës e përfaqësuar nga Ministria e Financave dhe Qeveria e Republikës Federale të Gjermanisë, e përfaqësuar nga Banka Zhvillimore Gjermane (KfW), kanë nënshkruar sot dy Marrëveshje Grant për projektet “Programi i Menaxhimit të Mbeturinave të

e hënë, 14 Maj, 2018

Kosova merr përkrahje nga Austria në procesin integrues dhe liberalizimin e vizave

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, ka takuar sot në Vjenë, Michael Linhart, sekretarin e përgjithshëm të Ministrisë Federale për Çështjet evropiane, Integrim dhe Punët e Jashtme të Austrisë, me të cilin ka diskutuar rreth të arriturave

e hënë, 14 Maj, 2018

Masakra e Qyshkut, dëshmi për drejtësinë vendore e ndërkombëtare, thotë Haradinaj

Në shënimin e përvjetorit të Masakrës së mbi 100 civilëve, banorëve të fshatrave Qyshk, Zahaq, Llabjan e Pavlan, kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka bërë homazhe te lapidari i të rënëve në Qyshk. “Masakra e

e hënë, 14 Maj, 2018

Presidenti Thaçi: Kosovës po i japin pamje evropiane autoudhat moderne

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka marrë pjesë në nisjen e punimeve në rrugën nacionale “Rruga e tre heronjve Zahir Pajaziti, Hakif Zejnullahu dhe Edmond Hoxha”, e cila do të ndërtohet nga Millosheva deri në

e dielë, 13 Maj, 2018

Nënshkruhet marrëveshja e bashkëprodhimit në fushën e kinematografisë, Kosovë-Maqedoni

Në Festivalin e Cannes, Qendra Kinematografike e Kosovës dhe Agjencia e Filmit e Maqedonisë kanë nënshkruar marrëveshjen e bashkëprodhimit. Duke pasur parasysh faktin se bashkëpunimi i ndërsjellë mund të shërbejë në zhvillimin e prodhimit të filmit dhe

Faqe 5 nga 958 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 958