KosovaLive360

Kryesore

image

e premte, 18 Maj, 2018

Veseli: Diasporën nuk duhet ta shohim si remitenca, por si dije dhe potencial për zhvillim

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka pritur të premten përfaqësues të diasporës nga shumë vende të botës, të cilët me mbështetjen e kryeparlamentarit Veseli po qëndrojnë në Prishtinë. Takimi është organizuar nga Kuvendi i Republikës së Kosovës në bashkëpunim me organizatën Germin. Gjatë adresimit në seancë solemne para përfaqësuesve të diasporës, Kryeparlamentari Veseli

e enjte, 17 Maj, 2018

Pagesat e policës kufitare bëhen “online”

Pas punës intensive të iniciuar nga Ministria e Diasporës dhe Investimeve Strategjike, në pikëkalimin kufitar Merdar, sot zv. kryeministri i Kosovës, njëherësh ministri Dardan Gashi, lansoi edhe zyrtarisht softuerin e pagesave “online” të policave të sigurimit kufitar

e enjte, 17 Maj, 2018

Thaçi u kërkon liderëve evropian trajtim të barabartë për Kosovën dhe liberalizim të vizave

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, në hapjen e punimeve të Seancës Plenare të Samitit të Sofjes, ku u trajtua tema “Fuqizimi i të gjithë dimensioneve të ndërlidhjes (socio-ekonomike, fizike, digjitale dhe njerëzore)”, ka thënë se ky samit

e mërkurë, 16 Maj, 2018

Kosovarët mbi 50 vjeç mund të aplikojnë për vizë turistike (B1/B2) në Ambasadën e SHBA në Prishtinë

Ambasada e SHBA-ve në Prishtinë ka kënaqësinë të njoftojë se, duke filluar menjëherë do të fillojë të pranojë aplikacionet për viza turistike (B1/B2) për kosovarët e moshës mbi 50 vjeçare. Deri më tani, shërbim i tillë është

e mërkurë, 16 Maj, 2018

Niveli i ndotjes së ajrit në Kosovë, i dëmshëm për shëndetin e qytetarëve

Gjatë viteve 2016 dhe 2017, parametrat e rrezikshëm për shëndetin e njeriut siç janë grimcat e pluhurit PM10 dhe PM2.5, nuk janë raportuar për muaj të tërë, e sidomos gjatë muajve të dimrit kur këta parametra arrijnë vlera

e mërkurë, 16 Maj, 2018

Thaçi në Sofje, pjesëmarrës në Samitin e BE-së dhe të Ballkanit Perëndimor

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka udhëtuar për në Sofje të Bullgarisë, ku do të marrë pjesë në punimet e Samitit të BE-së dhe të Ballkanit Perëndimor. Presidenti Thaçi do të marrë pjesë në

Faqe 4 nga 958 1 2 3 4 5 6 7 8 9 958