KosovaLive360

Kryesore

image

e martë, 22 Maj, 2018

Në krye të Gjykatës Kushtetuese kryetarja aktuale, Rama-Hajrizi

Në seancën administrative në përputhje me Nenin 114, pika 5, të Kushtetutës së Republikës së Kosovës, gjyqtarët e Gjykatës Kushtetuese të Kosovës kanë votuar kryetaren aktuale të Gjykatës, Arta Rama-Hajrizi, për një mandat të dytë në krye të Gjykatës Kushtetuese. Kryetarja Rama-Hajrizi do të fillojë mandatin e saj të ri në krye të Gjykatës Kushtetuese

e hënë, 21 Maj, 2018

Haradinaj: Medina dhe notarë tjerë na bëjnë krenarë, do ta kenë përkrahjen e parezervë të Qeverisë

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti në takim presidentin e Komitetit Olimpik Botëror të Notit për Persona me Sindrom, Geoff Smedley, kryetarin e Klubit “Termopan” Lulzim Zhdrella, fituesen e medaljes së artë dhe argjend në

e shtunë, 19 Maj, 2018

Pacolli uron Paraguajin për 207 vjetorin e Pavarësisë, bën thirrje për rishqyrtimin e njohjes

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka uruar përfaqësuesit e Institucioneve dhe popullin e Paraguajit, përderisa ata shënojnë 207 vjetorin e Pavarësisë. “Në emër të Presidentit, Qeverisë dhe popullit të Republikës së

e premte, 18 Maj, 2018

Presidenti Thaçi: Samiti i Sofjes konfirmoi perspektivën evropiane për tërë Ballkanin Perëndimor

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, pas kthimit nga Bullgaria ka thënë se në Samitin e Sofjes është konfirmuar perspektiva evropiane e tërë Ballkanit Perëndimor. Presidenti Thaçi ka thënë se samiti në diskutimet konkrete ka qenë

e premte, 18 Maj, 2018

Pietro Spera, Avokat i Popullit i Dhomave të Specializuara të Kosovës

Pietro Spera me shtetësi italiane, u emërua Avokat i Popullit i Dhomave të Specializuara dhe Zyrës së Prokurorit të Specializuar. Spera ka thuajse 30 vjet përvojë pune ligjore si gjykatës, veçanërisht për mbrojtjen e të drejtave në

e premte, 18 Maj, 2018

Haradinaj: Vendet e Ballkanit duhet më shumë të flasin me njëri tjetrin, sesa të flasin për njëri tjetrin

Në Forumin Ekonomik të Vjenës, që po mbahet në Sofje të Bullgarisë, kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, tha se Kosova është e hapur për investime të huaja direkte dhe se tregu është tejet i përshtatshëm

Faqe 3 nga 958 1 2 3 4 5 6 7 8 958