KosovaLive360

Kryesore

image

e shtunë, 26 Maj, 2018

Marocco: Vëmendja amerikane do të vazhdojë të jetë e fokusuar rreth Ballkanit dhe Kosovës

Kryeministri i Republikës së Kosovës Ramush Haradinaj gjatë qëndrimit në Tiranë, ku po merr pjesë në takimin e 15-të të Evropës Juglindore, bashkë me kryetarin e Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar një takim pune me zëvendës-ndihmës sekretarin amerikan të Shtetit për çështjen e Parandalimit të Konflikteve, Pete Marocco. Kryeministri Haradinaj e ka njoftuar

e shtunë, 26 Maj, 2018

Veseli: Kosova, partner i besuar në koalicionin global kundër terrorizmit

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, sot, në tryezën për ekstremizmin e dhunshëm dhe kthimin e luftëtarëve të huaj, që po mbahet në Tiranë, në kudër të Lutjeve të Mëngjesit, ka thënë se Kosova

e shtunë, 26 Maj, 2018

Haradinaj: Zoti na ka bekuar, kombin tim, shtetin tonë më të ri, me lidhjen e posaçme me ShBA

Në kuadër të Takimit të Evropës Juglindore “Love Your Neighbor”, kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, mori pjesë në “Lutjet e Mëngjesit”, i cili po mbahet në Tiranë dhe është organizuar nga Kuvendi i Republikës së

e premte, 25 Maj, 2018

Veseli: Kosova dhe Shqipëria po ecin sigurt drejt BE-së

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka filluar vizitën e tij në Shqipëri me takimin me presidentin e Republikës, Ilir Meta. Kryeparlamentari Veseli dhe presidenti Meta diskutuan gjerësisht për marrëdhëniet midis dy shteteve, tashmë

e premte, 25 Maj, 2018

Haradinaj: Me njohjen e Kosovës fitohet paqe e mirëfilltë për të gjithë dhe e qëndrueshme në Ballkan

Ramush Haradinaj kryeministri i Republikës së Kosovës, ka mbajtur konferencë për gazetarë, pas vizitës në Selinë e Shenjtë, takimit me Papa Françeskun dhe Kardinalin, Pietro Parolin, që është edhe sekretar në hierarkinë e shtetit dhe kryeministër në

e premte, 25 Maj, 2018

Kosova hap Konsullatën e Nderit në Nessebar-Burgas

Në kuadër të shtrirjes së përfaqësimit diplomatik, Republika e Kosovës, për herë të parë që nga hapja e misionit diplomatik të Kosovës në Republikën e Bullgarisë, ka përuruar Konsullatën e Nderit në qytetin antik të Nessebar në

Faqe 1 nga 958 1 2 3 4 5 6 958