KosovaLive360

Fashion

e enjte, 28 Korrik, 2016

10 ushqimet që duhet t`i hani që të keni flokë të shëndosha

Shumë të ri e të reja po kanë probleme me rënien e flokëve. Kjo për shkak të stresit të shtuar. Që të keni flokë të shëndetshme ju duhet të hani: 1.Salmoni 2.Arra 3.Guaca deti 4.Patatet e ëmbla 5.Vezë 6.Spinaqi 7.Jogurti grek 8.Boronicat 9.Dredhëzat 10.Bajamet

e mërkurë, 27 Korrik, 2016

Maskë për lëkurë të thatë

Përbërësit: 1 e verdhë veze 1 lugë qaji pluhur qumështi 1 lugë mjaltë Përgatitja: Përzieni një të verdhë veze, një lugë çaji me pluhur qumështi me një lugë çaji mjaltë dhe aplikojeni në të gjitha zonat e

e martë, 26 Korrik, 2016

Zhdukni njollat e djersës

Çfarë ju duhet: 1 filxhan uthull 1/2 filxhan sodë të bukës 1 lugë çaji me kripë 1 lugë çaji me hidrogjen peroksid Udhëzimet: Shumica mendojnë se njollat shkaktohen nga djersa por në fakt janë rezultat i një reaksioni mes antiperspirantëve me

e premte, 22 Korrik, 2016

Maska që asgjëson aknet

Luleshtrydhet përmbajnë oksid salicili i cili është i mirë për reduktimin e  puçrrave në fytyrë ndërsa lëngu i limonit ndihmon për të shtrënguar poret dhe për të hequr lëkurën e  vdekur. Kosi dhe mjalti kanë antibiotik. 1/4

e mërkurë, 20 Korrik, 2016

Receta që zhduk shenjat e akneve

Përbërësit: 1/4 lugë vaj ulliri 1/8 lëng limoni Përgatitja: Në shishe hidhni vajin e ullirit dhe lëngun e limonit. Tundeni mirë përzierjen dhe e lini me një anë. Këto përbërës ju ndihmojnë të pakësoni shenjat e akneve.

e premte, 15 Korrik, 2016

“Givenchy” – vjeshtë 2016

Shikoni koleksionin më të ri “Givenchy”  

Faqe 1 nga 208 1 2 3 4 5 6 208