KosovaLive360

Dokufest

e enjte, 21 Korrik, 2016

DokuFest udhëton për në Shkodër

Festivali Ndërkombëtar i Filmit të Shkurtër dhe Dokumentar, DokuFest, do të udhëtojë për në Shkodër për tu prezantuar edhe para publikut shkodran, në vigjilje të edicionit të tij të 15-të. Më 22 dhe 23 korrik në Qendrën Rinore “Arka”, aty ku Kolë Idromeno realizoi shfaqjen e parë filmike në [më shumë]

e enjte, 21 Korrik, 2016

Kozmologia Laura Mersini prezanton sot në Prishtinë teorinë e saj mbi Multiuniversin

Në amfiteatrin e madh të Fakultetit Ekonomik të Universitetit të Prishtinës, gjatë ditës së enjte me fillim nga ora 17:30, në kuadër të një edicioni special të konferencës shkencore DOKU:TECH, kozmologia dhe kandidatja për Çmimin Nobel, Laura Mersini-Hougton, do të prezantojë para të interesuarve teorinë e saj mbi Multiuniversin- teoria e pakrahasueshme e universit tonë [më shumë]

e mërkurë, 20 Korrik, 2016

DokuFest do të përmbyllet me koncertin e Yasmine Hamdan

Kur kanë mbetur pak javë para se në Prizren të fillojë edicioni i 15-të i Festivalit Ndërkombëtar të Filmit të Shkurtër e Dokumentar, DokuFest, organizatorët kanë filluar të shpalosin surprizat e këtij viti. Përmes një kumtese për media bëhet e ditur se programi muzikor i këtij festivali, DokuNights, do të mbyllet me koncertin e këngëtares [më shumë]

e premte, 15 Korrik, 2016

DokuFest udhëton për në Beograd

Festivali Ndërkombëtar i Filmit të Shkurtër dhe Dokumentar, DokuFest, do të prezantohet edhe në kryeqytetin serb. Mbrëmje e së enjtes në Beograd ky festival do të shfaqë gjashtë filma, përfshirë këtu “Monsoon II” nga Mike Olbinski, “Our Bride” nga Yll Çitaku, “200000 Phantoms” nga Jean-Gabriel Periot, “Hacked Circuit” nga Deborah Stratman, “Planet Z” nga Momoko [më shumë]

e enjte, 14 Korrik, 2016

DokuFest-i i 15-të fokuson korrupsionin 

Festivali i Filmit të Shkurtër dhe Dokumentar DokuFest ka shpallur sot programin e filmave për edicionin jubilar të 15-të, i cili do të mbahet nga data 05 – 13 gusht, në Prizren. Të zgjedhur nga një numër rekord i aplikimeve, festivali do të prezantojë 238 filma nga 57 vende në 6 programe garuese dhe një [më shumë]

e premte, 8 Korrik, 2016

Kozmologia Laura Mersini i paraprinë DOKU:TECH-ut në Prishtinë

Një edicion special i Doku:TECH, para atij që pritet të mbahet në Prizren gjatë DokuFest-it, do të mbahet më 21 korrik në Prishtinë. DOKU:TECH Edicioni Special mirëpret Laura Mersini-Houghton, kozmologen shqiptaro-amerikane, e cila do të prezantoj teorinë e saj mbi Multiuniversin- teoria e pakrahasueshme e universit tonë si univers paralel me shumë të tjerë, të [më shumë]

Faqe 4 nga 27 1 2 3 4 5 6 7 8 9 27