KosovaLive360

Këngëtarja kosovare, Dua Lipa është zgjedhur artistja më e mirë në ceremoninë Brit Awards 2018 në Londër.

Ajo natën e ceremonisë  ka qenë e nominuar në 5 kategori dhe ka fituar dy çmime, duke u bërë kështu këngëtarja më e nominuar këtë vit.

Në ceremoninë Brit Awards, Millie Bobby Brown dhe Kylie Minogue në skenë dolën për të ndarë çmimin artistja më e mirë depërtuese për muzikë në Britani, prishtinases Dua Lipa.

Lipa përpos nominimeve ka marrë më së shumti çmime nga artistët e pranishem në këtë ceremoni.

Ajo ka mbajt një  fjalim ku i ka falënderuar fansat, menaxherët, ekipin e saj, miqtë dhe familjen.

Kjo është lista e plotë e fituesve të ceremonisë në Brit Awards:

British Female Solo Artist: Dua Lipa

British Male Solo Artist: Stormzy

InternationalGroup: FooFighters

British Single: Rag’n’Bone Man – ‘Human’

International Male Solo Artist: KendrickLamar

British BreakthroughAct: Dua Lipa

International Female Solo Artist: Lorde

British Group: Gorillaz

Global Success: Ed Sheeran

British Artist Video of the Year: HarryStyles

Mastercard British Album of the Year: Stormzy – ‘GangSigns&Prayer’

BRITs Critics’ Choice: JorjaSmith

Producer of the Year: SteveMac

Të Rekomanduara